Na kraji Brd

Informace
k pobytu

Před příjezdem

Důležité informace

SRUB

Přímo pod srubem vždy najdete dostatek dřeva pro topení v krbu. Dřevo vyskládané okolo srubu není určeno k topení.

Při topení v krbu se vždy ujistěte, že jsou zavřená dvířka a křesla nebo hořlavé věci jsou v dostatečné vzdálenosti od krbu.

Buďte ekologičtí. Do odpadu nelijte žádné chemické nebo jiné látky, ani nesplachujte např. vložky, tampóny, kondomy, vlhčené ubrousky apod., které by poškodily domácí čističku.

Ve srubu je dělený koš na papír, plasty a bioodpad, který dáváme na kompost.

Pokud chcete v noci absolutní klid, můžete vypnout bojler (vpravo dole), lednici a dát sprchu na zem (občas kape).

Pokud s sebou máte zvířecí kamarády, prosíme, nenechte je spát na křeslech nebo v posteli.

ZAHRADA

Naše zahrada je permakulturní, což mimo jiné znamená, že necháváme větší prostor divokým obyvatelům zahrady, kteří potřebují k životu vysokou trávu, kopřivy, rumiště a hromady kamenů.

K dispozici máte veškeré prostranství okolo srubu, kde můžete odpočívat, dělat piknik, nebo v přístřešku opékat a grilovat.

Po domluvě můžete využít kryté ohniště uprostřed zahrady nebo tenisový kurt, kde je i basketbalový koš, fotbalové branky nebo pingpongový stůl. Vybavení (rakety, pálky, míče…) nebo kola pro cykloturistiku vám rádi půjčíme.

Divoké párty a hlučná hudba jsou zakázány. Přijíždíte za klidem, který zde chceme zachovat. Prosíme, respektujte noční klid, který v Hůrkách trvá od 22 do 6 hod.

ZVÍŘATA

Spolu s námi žijí fenka Chantie (Šántý) a kočka Fanynka. Obě jsou hodné a přátelské, uvítají pomazlení, jen je, prosíme, ničím nekrmte a buďte ve střehu během pikniku 🙂

Chantie nepouštějte do srubu, nenechte na sebe skákat (povel “neskákej”) ani žebrat o jídlo.

Vždy za sebou zavírejte bránu nebo vrátka, aby Chantie neutekla. Pokud pojedete autem, dávejte pozor, abyste ji nepřejeli. Občas neví, že se má od jedoucích aut držet zpátky.

Wi-Fi A MOBILNÍ SIGNÁL

V Hůrkách má kvalitní signál pouze společnost Vodafone, která má poblíž svůj vysílač. Ostatní operátoři až ve vyšších polohách. Ve srubu a jeho okolí můžete využít naši Wi-Fi - přístupové údaje naleznete ve srubu.

OSTATNÍ

Budeme maximálně respektovat vaše soukromí, vás prosíme o totéž. Pokud budete cokoli potřebovat, prosíme, volejte nebo napište zprávu, budeme reagovat jak to jen půjde. Neklepejte nám však na dveře, ani nás nehledejte po zahradě. Často zde máme koučink nebo masáže, kdy potřebujeme absolutní klid pro práci s klienty a nemůžeme být rušeni.

Pokud máme zrovna nadbytek, je u nás možné pořídit ke snídani domácí vajíčka nebo jiné produkty z naší zahrady, ať už čerstvé nebo zpracované.

Budeme vděční, pokud na konci pobytu sundáte povlečení a umyjete po sobě špinavé nádobí.

V případě zájmu můžete využít naše koučovací nebo masérské služby. Více informací najdete na našich stránkách: